Jak umýt auto v zimě?

Inspiruj se následujícími praktickými radami a postupy, jak udržovat svoji káru v čistotě i za nepříznivých zimních podmínek.

V zimě dostává auto pěkně zabrat. Na laku auta a karoserii se pak může negativně podepsat vliv sněhu a soli. Nejen tato, ale i další znečištění mohou poškodit povrch auta, a z tohoto důvodu je důležité dbát na pravidelné odstraňování těchto nečistot. Inspiruj se následujícími praktickými radami a postupy, jak udržovat svoji káru v čistotě i za nepříznivých zimních podmínek a jaké správné metody na umývání auta v zimních měsících aplikovat včetně vhodné autokosmetiky.

Škody, které mohou nečistoty v zimě napáchat

I v zimě potřebuje auto důkladnou očistu. A jak často? Ideální je dopřát auto v zimním období důkladnou očistu alespoň 1x – 2x do měsíce. V opačném případě by nešlo jen o nečistoty jako takové, ale i o škody, které mohou napáchat. Hlavními riziky pro čistotu auta, která jsou spojená s jeho v zimním období patří působení sněhu, soli a dalších podobných nečistot.

V případě, že nebudeš svoji káru v zimě umývat, můžeš si zadělat na nepěkné škody na laku a karoserii, jako je například rez. Správným mytím můžeš jednoduše korozi předcházet.

Jak postupovat při mytí auta v zimě

  1. Velmi důležité je, aby bylo auto před zimou pořádně navoskováno odolným syntetickým voskem. Díky této ochraně se na autě nebude špína tolik držet a ta která se přece jen udrží, půjde snáze dolů.
  2. Ještě o něco lepší variantou než vosk je keramický povlak.
  3. Ideální místo je garáž nebo alespoň zastřešený prostor či veřejný mycí box.
  4. Než se pustíš do samotného mytí, zahřej auto jízdou. Teplá voda by totiž při mytí auta mohla způsobit popraskání skel.
  5. Po mytí mysli na důkladné osušení celého auta pomocí mikrovláknového sušícího ručníku, a to včetně všech míst, do kterých by se mohla dostat voda.

Vybav se profesionální autokosmetikou

Vybav se profesionální autokosmetikou na mytí exteriéru auta a dalším příslušenstvím v podobě mycích kartáčů, detailingových kbelíků, utěrek z mikrovlákna, detailingových štětců a dalších vychytávek, se kterými ti půjde práce lépe od ruky. Při použití přípravků na mytí exteriéru se drž následujících kroků:

  • V prvním kroku přichází na řadu předmytí. Pro důležité předmytí využiješ aktivní pěnu a dekontaminační přípravky na předmytí, které zajistí účinné odstranění těch největších nečistot.
  • V dalším kroku tě čeká samotné mytí auta. O bezchybné umytí exteriéru se postarají kvalitní autošampony.
  • Pokud chceš svojí káře dopřát ještě lepší péči, vsaď na autošampony s voskem. Ty totiž kromě čištění pečují i o povrch laku a propůjčují mu jedinečný lesk. Keramické autošampony pro mytí exteriéru auta pomáhají udržovat keramickou ochranu v perfektním stavu.

Použití autokosmetiky při nižších venkovních teplotách

I když zima jako taková detailingu a mytí auta příliš nepřeje, nějakou tu pravidelnou očistu bys svojí káře určitě měl dopřát. Co se týče použití autokosmetiky, jako jsou nejrůznější detailery, oživovače plastů nebo odmašťovače, nejlepšího výsledku docílíte, pokud se venkovní teplota přehoupne nad 9 °C. Při teplotách pohybujících se lehce nad nulou ovšem celkem obstojně zvládnete auto umýt autošamponem. Ideální venkovní teplota pro použití autošamponu je alespoň 7 °C.

Ověřeno zákazníky

100% zákazníků doporučuje náš e‑shop na základě recenzí.
4,9
celková spokojenost s obchodem
2,2 průměrná doba dodání ve dnech
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení