Jak vyčistit hodně špinavý koberec v autě?

Inspiruj se užitečnými radami a postupy, jak účinně odstranit velké množství nečistot a skvrn z autokoberce.

Koberce v autě dostávají pořádně zabrat. To se následně projevuje na jejich vzhledu. Aby mohl být interiér tvojí káry jako ze škatulky, při čištění interiéru se zaměř také na textil a koberce, které hrají při vzhledu interiéru také důležitou roli. Inspiruj se užitečnými radami a postupy, jak účinně odstranit velké množství nečistot a skvrn z autokoberce.

Ani silné znečištění koberců nebude mít šanci

Autokoberce trpí i běžným používáním. Problémem může být silné znečištění koberce, jako jsou skvrny od jídla a pití, bahna nebo zvířecích stop. I s takovýmto znečištěním si ale hravě poradíš použitím kvalitní autokosmetiky v kombinaci s praktickým příslušenstvím na čištění interiéru. Pro efektivní vyčištění i silně znečištěných koberců se vyzbroj těmito vychytávkami:

Čističe koberců a čalounění

V nabídce čističů koberců najdeš i rychle účinkující intenzivní čistič, který si skvěle poradí nejen s běžným znečištěním kobercům, ale také se zažranou špínou i s odolnějšími skvrnami, jako je například mastnota.

Čističe vhodné do tepovače

Čističe pro čištění pomocí tepovače jsou vysoce účinné přípravky, které se skvěle hodí i na čištění silně znečištěného interiéru vozidla. Skvěle zatočí i s největší špínou a poradí si s mastnými skvrnami od oleje a tuků.

Kartáče na čištění a detailing auta

Kartáče na textil a čalounění jsou díky ergonomickému designu velmi pohodlné pro používání. Detailingovým kartáčem efektivně odstraníte nečistoty z textilních povrchů. Vsaď na osvědčené kombo v podobě kartáče a intenzivního čističe a pusť se do možná trochu namáhavého, ale přesto účinného ručního čištění koberců v autě.

Metody čištění koberců v autě

Koberce ve tvém autě budou opět zářit novotou. K čištění koberců v autě můžeš využít některou z následujících metod:

  • Ruční čištění – pomocí speciálního kartáče a čistícího prostředku
  • Čištění pomocí tepovače – tepovač v kombinaci se speciálním čistícím prostředkem určeným pro použití do tepovače efektivně vyčistí i tu největší špínu.

Efektivní a účinné postupy pro čištění autokoberců

Jak vyčistit extrémně zašpiněný koberec v autě a obnovit jeho čistotu a svěžest? Zvládneš to rychle, jednoduše a bez praní. Na co se při takovém čištění zaměřit? Během čištění autokoberců se vyplatí vsadit na bezpečné a účinné postupy, které minimalizují riziko poškození koberců, ale zároveň jsou účinné k odstranění všech nečistot.

Postup pro šetrné a účinné čištění koberců v autě:

  1. Zbav se největších nečistot důkladným vyklepáním koberečků. To bys měl provádět pravidelně, předejdeš tak usazování nečistot.
  2. Vyluxuj suché nečistoty z koberců.
  3. Pomocí speciálního kartáče odstraň případné zvířecí chlupy nebo vlasy.
  4. Nikdy se nesnaž skvrny jakýmkoliv způsobem seškrabovat, to by totiž mohlo způsobit poškození koberce a změnu jeho vzhledu.
  5. Poté přichází na řadu mokré čištění. Nanes na povrch koberců speciální čistič určený pro čištění koberců a textilií. Čistič nech několik minut působit. Díky tomu dojde k uvolnění usazené špíny, která půjde poté mnohem lépe dolů.
  6. Následně se pusť do ručního čištění pomocí speciálního tepovacího kartáče nebo čištění pomocí tepovače. Kartáč s jemnými štětinami je ke kobercům jemný, takže nemusíš mít obavy z poškození. Čištění koberců v autě tepovačem je mnohem efektivnější a koberce i ostatní textilní části v autě budou po jeho zásahu perfektně čisté.
  7. Následně suchou utěrkou z mikrovlákna povrch koberců několikrát otři.

Ověřeno zákazníky

100% zákazníků doporučuje náš e‑shop na základě recenzí.
4,9
celková spokojenost s obchodem
2,2 průměrná doba dodání ve dnech
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení