Jak vyčistit kožený volant?

Inspiruj se užitečnými radami a postupy pro správné čištění a údržbu koženého volantu, který často čelí nejrůznějším nečistotám a opotřebením.

Kožený volant v autě udělá spoustu parády, ale zároveň je také důležité myslet na pravidelnou údržbu a péči o tento typ povrchu. Inspiruj se užitečnými radami a postupy pro správné čištění a údržbu koženého volantu, který často čelí nejrůznějším nečistotám a opotřebením. Vsaď na vhodnou péči, která ti zabere jen pár minut. Díky pravidelné údržbě bude kožený volant zářit čistotou a bude déle vypadat jako nový.

Důležitost čistého a udržovaného volantu

Volant, ač se to tak možná nezdá, patří k nejšpinavějším místům v autě vůbec. Zároveň patří i k nejvíce namáhaným místům. Podle některých studií se na něm nachází dokonce až 10x více bakterií než na záchodovém prkénku.

Během dne se dotýkáme spousty věcí a špínu a bakterie z nich pak přenášíme na volant. Tyto bakterie pak mohou způsobovat nepříjemné zdravotní problémy. Nepodceňuj proto důležitost čistého a udržovaného volantu. Kožený volant v autě hraje klíčovou roli pro pohodlnou jízdu a zdravé prostředí uvnitř vozu. Čistý volant bez bakterií má vliv i na jeho vzhled a na celkový vzhled interiéru auta.

Jak na správné čištění koženého volantu

Čištění volantu z kůže je pro maximální efekt vhodné provádět několikrát do roka. Pro čištění koženého volantu se zaměř na vhodné metody, které nezpůsobují poškození povrchu. Vyvaruj se drhnutí koženého volantu a použití mýdlové vody. Vyzbroj se účinnými a šetrnými přípravky a příslušenstvím určeným právě na kožené povrchy. Hodit se ti bude:

 • čistič kožených povrchů – efektivně, šetrně a účinně čistí kožené povrchy, působí i na hluboce usazené nečistoty, skvrny i mastnotu
 • mikrovláknová utěrka – pro čištění, aplikování nebo stírání přípravků
 • kartáč na čištění kůže – pomáhá s jemným čištěním koženého volantu
 • aplikátory autokosmetiky – ideální volba pro aplikování čistících a pečujících přípravků
 • detailingový kartáček
 • kyblík s čistou vodou pro občasné opláchnutí kartáčku od špíny

Krok za krokem pro účinné odstranění všech nečistot

Ulpělé nečistoty jako je pot, prach, mastnota a další špína jsou na volantu z kůže hodně vidět. Důležité je proto pravidelné a účinné odstraňování všech takových nečistot. Mysli na to, že čistá kůže by měla mít matný vzhled. Pro šetrné ale účinné vyčištění koženého volantu stačí dodržet následující kroky:

 1. Jelikož hrozí rozstříknutí čistícího přípravku všude kolem volantu, zakryj nejprve palubní desku.
 2. Čistič volantu aplikuj na kartáček.
 3. Jemnými a krouživými pohyby čisti povrch volantu.
 4. Pro hůře dostupná místa použij detailingový štětec.
 5. Zbytky přípravku setři mikrovláknovou utěrkou, a to v jednom směru.
 6. Volant po vyčištění lepí? V tomto případě jej stačí otřít navlhčenou utěrkou a poté utřít další utěrkou dosucha.
 7. V posledním kroku přichází na řadu finální ošetření vhodným kondicionérem nebo ochranným prostředkem, který kůži poskytne důležitou výživu, ochranu před nepříznivými vlivy a zároveň také prodlouží její životnost.

Preventivní opatření pro prodloužení životnosti koženého volantu

Kromě pravidelné údržby je potřeba myslet také na důležitá preventivní opatření, která pomohou prodloužit životnost koženého volantu. Po vyčištění volantu je možné použití speciálního přípravku, který koženému volantu poskytne dokonalou hydrofobní ochrannou bariéru. Tato bariéra účinně odpuzuje tekutiny a nečistoty, chrání kůži před zbarvením od oblečením, před nepříznivými vlivy UV záření a vyblednutím. Tato ochranná vrstva se na volantu udrží po dobu až 6 měsíců.

Ověřeno zákazníky

100% zákazníků doporučuje náš e‑shop na základě recenzí.
4,9
celková spokojenost s obchodem
2,2 průměrná doba dodání ve dnech
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení